Почетна / Здрава храна / Здрав оброк за енергичен ден

Здрав оброк за енергичен ден

Под мотото: Здрав оброк за енергичен ден – заедно сме повкуснии, двата домашни водечки брендови Виталиа” и Бимилк” организираат заедничка акција Виталиа Чоко мусли + Бимилк млеко за промотивна цена од само 99 денн, со што на своите потрошувачи ќе им понудат единствен спој на здравје и задоволство.

Ексклузивниот сет на житни снегулки и млеко ќе биде достапен во сите Тинекс” маркети во текот на овој и наредниот месец. Во склад со здравиот начин на исхрана, двете компании уште еднаш ја потенцираат важноста на здравиот појадок во одржувањето на добро здравје и виталност. Препознатливите Виталиа мусли, оригинални по својот богат состав и неодолив вкус, потопени во Бимилк млеко креираат лесен и здрав оброк за целото семејство со одлично избалансиран нутритивен состав. Богатството на јаглехидрати, проетини и минерали се вистинска формула за здрав оброк и енергичен почеток на денот.

Check Also

Дуња – кралица на есенските овошја

Дуњата е овошје кое не случајно ја нарековме кралица на есенските овошја. Дуњите започнуваат да …