Почетна / Вести Свет / Средба на министрите за земјоделство од Западен Балкан

Средба на министрите за земјоделство од Западен Балкан

Министрите за земјоделство на дел од земјите од регионот за Западен Балкан, утре во Белград ќе разговараат за прашањата поврзани со безбедноста на храната.

Покрај домаќинот, српскиот министер за земјоделство, шумарство и водостопанство Горан Кнежевиќ, на средбата ќе присуствуваат и неговите колеги од Македонија и Хрватска, Љупчо Димовски и Тихомир Јаковина, како и министерот за надворешна трговија и економски односи на Босна и Херцеговина, Мирко Шаровиќ.

 

Check Also

Маслиновото масло ќе поскапи за 30-40 отсто

Екстремна суша со месеци ја погодува Шпанија, додека на италијанските плантажи со маслинки се појавија …