Почетна / Вести Македонија / Утре во Куманово ќе се одзема вештачко ѓубре со сомнителен квалитет

Утре во Куманово ќе се одзема вештачко ѓубре со сомнителен квалитет

Директорот на Државниот инспекторат за земјоделство, Румен Стаменов, утре напладне во населба Карпош, Куманово, кај магацински простор ќе изврши одземање на вештачко ѓубриво со несоодветен квалитет.Од Државниот инспекторат за земјоделство најавуваат подетални информации за јавноста по утрешните активности.

 

Check Also

Qélianet започнува да работи во Македонија

Интегрален текст од тим информатичари од Охрид. Известувањето Ви го пренесуваме во целост. Почитувани, Ви …