Почетна / Вести Македонија / Рокот за поднесување барања за субвенции за млеко е до недела

Рокот за поднесување барања за субвенции за млеко е до недела

Млекопроизводителите до недела можат да поднесуваат барања за финансиска поддршка за произведено и продадено кравјо, овчо и козјо млеко во регистрирани млекарници во период од 1 јануари до 30 април годинава.

Агенцијата за финансиска поддршка во земјоделството и руралниот развој информира дека висината на субвенцијата е 3,5 денари по литар.

Барањата се поднесуваат во подрачните единици на Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство.

Извор: kurir.mk

Check Also

Qélianet започнува да работи во Македонија

Интегрален текст од тим информатичари од Охрид. Известувањето Ви го пренесуваме во целост. Почитувани, Ви …