Почетна / Вести Македонија / Коњановски на средби со земјоделците во пробиштипско

Коњановски на средби со земјоделците во пробиштипско

Заменик министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Зоран Коњановски денеска ќе ја посети општина Пробиштип.

Во рамки на посетата што е дел од проектот „Отворени денови низ Македонија“, Коњановски ќе има средба со земјоделците во селата Пишица и Стрмош.

 

 

Check Also

Qélianet започнува да работи во Македонија

Интегрален текст од тим информатичари од Охрид. Известувањето Ви го пренесуваме во целост. Почитувани, Ви …