Почетна / Вести Македонија / Димовски ќе се сретне со жителите на Лозово и Свети Николе

Димовски ќе се сретне со жителите на Лозово и Свети Николе

Љупчо Димовски, министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство  денеска ќе ги посети Лозово и Свети Николе каде ќе оствари средби со жителите на тие општини.

Посетата на Димовски на Лозово и Свети Николе е дел од планираните активности во рамки на Отворените денови на Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство.

Check Also

Qélianet започнува да работи во Македонија

Интегрален текст од тим информатичари од Охрид. Известувањето Ви го пренесуваме во целост. Почитувани, Ви …