Почетна / Вести Македонија / Кавадарчани да внимаваат, се краде ракија од подрумите

Кавадарчани да внимаваат, се краде ракија од подрумите

Кавадарчани да внимаваат оти се краде ракија од подрумите. Вакво предупредување дојде од полициската станица Кавадарци откако зачестиле кражбите на алкохол од домашните визби на тиквешани.

Полицијата побара помош и од граѓаните. Да преземат посериозни мерки за обезбедување на својот движен и недвижен имот како би се намалил ризикот од кражби.

– Сигурни сме дека со заедничка соработка превентивно ќе делуваме и навреме ќе ги санкционираме овие кривични дела -велат од полициската станица со општа надлежност од Кавадарци. 
С.Д.


Извор: http://dnevnik.mk/default.asp?ItemID=69B68A47A247CB4B82917676535C50C2

Check Also

Qélianet започнува да работи во Македонија

Интегрален текст од тим информатичари од Охрид. Известувањето Ви го пренесуваме во целост. Почитувани, Ви …