Почетна / Вести Македонија / Исплатени 310,8 милиони денари субвенции за обележани грла говеда

Исплатени 310,8 милиони денари субвенции за обележани грла говеда

Исплатени 310,8 милиони денари субвенции за обележани грла говеда.

Поддршката, како што информираат од Министерството за финансии по обележано грло изнесуваат 2.800 денари.

Владата на Република Македонија продолжува со поддршката на земјоделството како една од носечките гранки на македонското стопанство со поголем број на мерки, во кои се вбројуваат и исплатите на субвенциите.

Check Also

Qélianet започнува да работи во Македонија

Интегрален текст од тим информатичари од Охрид. Известувањето Ви го пренесуваме во целост. Почитувани, Ви …