Почетна / Вести Македонија / ФОТО ГАЛЕРИЈА: Ова се најубавите дворови во Скопје

ФОТО ГАЛЕРИЈА: Ова се најубавите дворови во Скопје

Градот Скопје ги избра најубаво уредените дворови, натпревар за кој беше распишан конкурс.

 

Наградата за двор на куќа ја доби Марија Надова од Кисела Вода:

Наградата за двор на фирма ја доби Адинг АД

Наградата за двор за колективно домување ја доби ЈУУДГ Здравко Цветковски

Извор: kurir.mk

 

Check Also

Qélianet започнува да работи во Македонија

Интегрален текст од тим информатичари од Охрид. Известувањето Ви го пренесуваме во целост. Почитувани, Ви …