Почетна / Tag Archives: Саут Африкан ервејз

Tag Archives: Саут Африкан ервејз

“Боинг” го претвора тутунот во гориво

Американскиот производител на авиони Боинг соопшти вчера дека со компанијата Саут Африкан ервејз” и со холандската фирма за производство на биогориво СкајНРГ” се работи на претворање на зрна тутун во гориво за авиони.

Прочитај повеќе