Почетна / Вести Македонија / Средба со земјоделците

Средба со земјоделците

Градоначалникот Тони Трајковски, заменик-министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство, Зоран Коњановски и претставници од подрачното одделение за земјоделие Гази Баба, имаа работна средба со земјоделците од населените места Трубарево и Стајковци и со Земјоделските здруженија “Каварџик” и “Зелена долина”.

Заменик-министерот ги информираше присутните за измените во Законот за земјоделие и разговараше со земјоделците за проблемите со кои се среќаваат за време на нивното работење.

Check Also

Qélianet започнува да работи во Македонија

Интегрален текст од тим информатичари од Охрид. Известувањето Ви го пренесуваме во целост. Почитувани, Ви …