Почетна / Занимливости / Нов рекорд: Најголемата тиква во светот

Нов рекорд: Најголемата тиква во светот

На државниот саем во Масачусетс е измерена најголемата тиква на светот. Таа тежи дури 911 килограми, што е нов светски рекорд.

Тикавата ја ‘израснал’ Рон Валас на Род Ајленд, а за првото место освоил 5.500 долари. Досегашниот рекорд го држел Крис Стивенс чија тиква била тешка821 килограми.Check Also

Задолжително купете една од овие билки за свеж воздух во домот

Колку и да се грижиме за хигиената во нашиот дом, во него сепак постојат отрови …