Почетна / Вести Македонија / Вината на Стоби на саемот во Белград

Вината на Стоби на саемот во Белград

Винарија Стоби” и оваа година зема учество во интернационалниот вински саем во Белград, Беовајн” што се одржува од 21 до 24 февруари.

Во текот на четирите саемски дена, винаријата Стоби” ќе го претстави својот асортиман на бели, црвени и розе вина.
-Иако Стоби” вината се веќе присутни и позиционирани на српскиот пазар сепак, мислиме дека саемското претставување си носи свои предности во однос на експанзија и промоција токму онаму каде што е најпотребна, меѓу експертите, дистрибутерите, деловните посетители, сомелијерите и вистинските, посветени познавачи на виното – изјави Лидија Трајковска, комерцијален директор на Перминдекс”.
Дополнителен мотив за учество на овој саем, според неа, е промовирање на винскиот туризам.

Check Also

„Денови на македонскиот мед 2015“

На улицата „Македонија“ во Скопје денеска ќе биде отворен фестивалот „Денови на македонскиот мед 2015“ …

4 comments

  1. 772219 600315I dugg some of you post as I thought they were really valuable handy 539482

  2. 260904 57040As soon as I detected this internet site I went on reddit to share some of the enjoy with them. 914347

  3. 467757 816522You created some respectable points there. I looked on the internet for the concern and identified a lot of people will go along with together with your website. 761102

  4. 209199 948286Quite interesting topic , thanks for posting . 735710

Leave a Reply

Your email address will not be published.