Почетна / Вести Македонија / Вината на Стоби на пазарот во САД

Вината на Стоби на пазарот во САД

Вината “Вранец” и “Жилавка” на винаријата “Стоби” отсега ќе можат да се најдат во 15 маркети од ланецот Биннѕѕс Бевераге, кои се лоцирани во градот Чикаго и околината.

-На прагот сме на огромен предизвик – претставување и ширење со производите во една од најголемите држави – потрошувачи во светот, а истовремено и еден од пазарите каде потрошувачите бараат исклучително висококвалитетни производи, вклучувајќи го и виното. Првичната пратка која беше испратена за САД е целосно откупена од маркетите за алкохолни пијалаци и веќе втората пратка на “Вранец” и “Жилавка” е на пат кон Чикаго, за кој се надеваме дека ќе претставува само почеток на нашиот пласман на вина во Америка – изјави Лидија Трајковска, комерцијален директор на Перминдекс, во чиј состав е винарија “Стоби”.
Пласманот на вината на винаријата “Стоби” на американскиот пазар е дел од иницијативата Balkan Wine Project – платформа креирана со цел да презентира и пласира вина од винариите во регионот низ американските маркети специјализирани за алкохолни пијалаци.

Извор: vecer.com.mk

Check Also

„Денови на македонскиот мед 2015“

На улицата „Македонија“ во Скопје денеска ќе биде отворен фестивалот „Денови на македонскиот мед 2015“ …

7 comments

  1. 657793 320364I surely did not recognize that. Learnt a thing new nowadays! Thanks for that. 980385

  2. 854896 151181I believe this internet site has some really great data for every person : D. 97486

  3. 780421 257710Thank you pertaining to giving this excellent content material on your web-site. I discovered it on google. I might check back once again in the event you publish extra aricles. 682359

  4. 160533 763130Hi there! I just want to give a huge thumbs up for the very good data you could have appropriate here on this post. I will likely be coming again to your weblog for much more soon. 323174

  5. 510000 144471Quite nice post. I just stumbled upon your blog and wanted to say that Ive truly enjoyed surfing around your blog posts. Soon after all I will be subscribing to your feed and I hope you write once more quite soon! 938839

  6. 620119 491266I like this internet weblog extremely significantly so significantly superb info . 696951

  7. 468543 510147Thank you for your very excellent details and respond to you. I need to verify with you here. Which isnt 1 thing I often do! I get pleasure from reading a publish that can make folks believe. Moreover, thanks for allowing me to remark! 503006

Leave a Reply

Your email address will not be published.