Почетна / Вести Македонија / При крај изградбата на зелен пазар

При крај изградбата на зелен пазар

Од средината на овој месец ќе биде пуштен во употреба зелениот пазар во Општина Кисела Вода лоциран на улица Франк Харкорд Манинг”.

Општината информира дека во моментов се поставуваат 40 тезги со настрешници за продажба на земјоделски производи. Пазарот ќе се простира на површина од околу 250 квадратни метри. Градежните работи ги врши “Бортас”. Во рамките на пазарот ќе има чешма за вода, тоалети, а ќе се обезбеди и пристап за возилата кои ќе ги доставуваат производите.
Во изминатиот период на оваа локација егзистираа неколку тезги за продажба на земјоделски производи, кои никако не можеа да ги задоволат барањата и потребите на жителите на Кисела Вода за земјоделски производи.

 

Check Also

„Денови на македонскиот мед 2015“

На улицата „Македонија“ во Скопје денеска ќе биде отворен фестивалот „Денови на македонскиот мед 2015“ …

6 comments

  1. 278162 283406great day, your website is truly unquie. Anways, i do appreciate your work 369163

  2. 548819 463947Appreciate it for helping out, superb data. 113954

  3. 778658 534262Really intriguing subject , appreciate it for posting . 870249

  4. 766052 485615Beneficial info and excellent design you got here! I want to thank you for sharing your suggestions and putting the time into the stuff you publish! Wonderful work! 8301

  5. 33538 905125Terrific paintings! That will be the type of details that are meant to be shared about the net. Shame on the seek for no longer positioning this publish higher! Come on over and consult with my internet site . Thank you =) 739053

  6. 388726 253128I dont think Ive scan anything like this before. So great to uncover somebody with some original thoughts on this topic. thank for starting this up. This website is something that is necessary on the web, someone with just a little originality. Great job for bringing something new towards the internet! 193757

Leave a Reply

Your email address will not be published.