Почетна / Занимливости / Најскапото пиво на светот

Најскапото пиво на светот

 За многумина пивото претставува еден од најефтините начини да се разладат за време на летните денови или пак за расположение за време на летото. Но, ова пиво се смета за вистински луксуз.

Станува збор за производ на фирмата “Sam Adams Utopia”. Оваа компанија по повод на 10 годишнината од постоењето, произведе несекојдневно пиво, кое содржи 27% алкохол.

Шишето од 0,7 литри од овој уникатен пијалак се наоѓа на пазарот по цена од 190 американски долари. Следната година ќе се продаваат само 20 илјади шишиња ширум светот.

Check Also

Задолжително купете една од овие билки за свеж воздух во домот

Колку и да се грижиме за хигиената во нашиот дом, во него сепак постојат отрови …

3 comments

  1. 700141 966555Dude. You mind if I link to this post from my own web site? This really is just too awesome. 347489

  2. 169551 642560hey there i stumbled upon your website searching about the web. I wanted to tell you I enjoy the appear of points about here. Keep it up will bookmark for confident. 736367

  3. 945225 545365Hi, you used to write superb articles, but the last several posts have been kinda lackluster I miss your super writing. Past couple of posts are just slightly out of track! 50847

Leave a Reply

Your email address will not be published.