Почетна / Занимливости / Доаѓа безбоен Џек

Доаѓа безбоен Џек

Компанијата Џек Даниелс (Jack Daniel’s), позната дестилерија од сојузната држава Тенеси, за прв пат уште од времето на прохибицијата во САД презентира безбоен виски.

Пијалакот ќе имаат мирис кој потсетува на овошје, силен и остар вкус и содржи 70 % ‘рж, 18 % пченка и 12 % јачмен.

Џеф Aрнет од Џек Даниелс ветува дека новата формула ќе обезбеди ново и уникатно искуство.

“Ние веруваме дека сите љубители на виски уживаат во откривање на нови и уникатни вкусови”, вели Арнет.

Бојата на вискито е резултат на процесот на созревање и често зависи од бурето во кое созревало. Бојата некогаш се добива и со додавање на карамела.

 “Имаме произведено релативно мала количина, со цел да експериментираме. Еден дел оставивме да созрее ако одлучиме да го продаде пијалакот во иднина”, изјави Арнет.

Цената на овој безбоен пијалок се очекува да биде околу $ 50 за шише и во продажба би требало да се најде идната година пренесува Daily mail.

 

Check Also

Задолжително купете една од овие билки за свеж воздух во домот

Колку и да се грижиме за хигиената во нашиот дом, во него сепак постојат отрови …

9 comments

  1. 339722 590552really very good publish, i really enjoy this web internet site, carry on it 457680

  2. 995972 876634Awesome read , Im going to spend far more time researching this topic 983007

  3. 830837 239765Sewing Machines […]any time to read or go towards the content material or perhaps internet internet sites we definitely have associated with[…] 889930

  4. 845199 164998very nice post, i actually love this web internet site, maintain on it 136723

  5. 726373 472391Some genuinely marvellous function on behalf with the owner of this web web site, utterly outstanding content material. 845615

  6. 308328 980605Read more on that Post.Helpful info. 718353

  7. 950566 440407I like what you guys are up too. Such smart work and reporting! Carry on the superb works guys Ive incorporated you guys to my blogroll. I feel it will improve the value of my website 128256

  8. 201789 759172This is an excellent article and I totally recognize where your coming from within the third section. Perfect read, Ill regularly follow the other reads. 30735

  9. 377654 453881I really like this info presented and possesses given me some type of resolve forpersistance to succeed i truly enjoy seeing, so sustain the outstanding work. 20264

Leave a Reply

Your email address will not be published.