Почетна / Вести Македонија / Чудо од патлиџан во Кратово- тежи 1,3 килограми!

Чудо од патлиџан во Кратово- тежи 1,3 килограми!

Кратовската земја велат дека е посна, дека нема квалитетен состав и дека ретко дава квалитетни плодови. Ама кога ќе реши да даде, тогаш ги надминува сите очекувања, пренесува Сител.

Така деновиве во дворот на пензионираниот полицаец Жика Златковиќ во Кратово узреал домат со гигантски димензии.

Сопственикот Жика, кој е голем љубител на градинарството, го измерил, а вагата покажала 1 кг и 300 грама.

Фотографијата од доматот заврши на порталот „Аберџија“ да сведочи за градинарската вештина на Жика, а доматот очекувано заврши во голема чинија „шопска“ за соседите кои наминале да го видат чудото од патлиџан.

Check Also

„Денови на македонскиот мед 2015“

На улицата „Македонија“ во Скопје денеска ќе биде отворен фестивалот „Денови на македонскиот мед 2015“ …

5 comments

  1. 870918 636427I like this weblog so significantly, saved to my bookmarks . 517968

  2. 610801 991491quite nice post, i really really like this internet website, carry on it 366330

  3. 278805 996970This web-site is in fact a walk-through rather than the information you desired concerning this and didnt know who to inquire about. Glimpse here, and youll definitely discover it. 855280

  4. 22362 858106Thank you for your very great information and respond to you. I want to verify with you here. Which isnt 1 thing I often do! I get pleasure from reading a publish that can make individuals feel. Additionally, thanks for allowing me to remark! 496160

  5. 312017 246834Some truly nice stuff on this internet site , I like it. 480321

Leave a Reply

Your email address will not be published.